Ile książek czytacie miesięcznie? Czy wolicie przygodowe, czy może poradniki? Nie wiem, czy wiecie, ale ja uwielbiam książki. Mogłabym ich mieć bardzo dużo. Od kiedy pamiętam czytanie było dla mnie bardzo ważne. Gdy zafascynowałam się angielskim znalazłam też bibliotekę angielską i czytałam do woli. Kiedyś nie było takiej oferty książek do nauki języka jak teraz. Minusem książek w oryginale jest wyszukiwanie słów słowniku co jakiś czas. Chyba że słownik jest już w książce. Czy to pomocne? Przekonajcie się sami.

Add a comment

Kiedyś chciałam mieć takie zeszyty i robiłam je sama. Rysowałam marginesy i na nich zapisywałam najważniejsze słowa i frazy. Często też malowałam obrazki sama. Czasem wklejałam jakieś zdjęcia z gazet. Chciałam, żeby taki zeszyt nie był jak słownik, ale nie był też nudny. Teraz też można tak zrobić. Wystarczy trochę materiałów i cierpliwości. Inną opcją jest kupienie zeszytu-słownika angielskiego.  I o dwóch takich opcjach chciałabym dziś opowiedzieć.

Add a comment

Czy lubisz czytać książki? Czy zdarza ci się zapomnieć o czynnościach dnia codziennego z racji tego, że czytasz coś niesamowitego, przyciągającego a wtedy czas upływa zupełnie szybciej? Czy odczuwasz też coś podobnego z książkami do języka angielskiego? Czy masz swoje ulubione pozycje do których często wracasz? A może wręcz przeciwnie: nie masz jeszcze swojej ulubionej pozycji, ale takiej szukasz? Dziś podzielę się z Tobą ciekawą propozycją a będzie to gamebook, czyli książka z elementem gry i ćwiczeń w jednym.

Add a comment

 

Czy wasi uczniowie lubią gry?  Co za pytanie prawie wszyscy lubią gry!  Do tego jeśli jeszcze można pograć na zajęciach to nauka zamienia się w zabawę.  I tak powinno zostać.  Gry planszowe dają bardzo dużo różnych możliwości.  To przede wszystkim nauka w przyjemnym kontekście  i nieświadoma.  Gry planszowe można robić samemu.  W Sieci dostępne  są gry do pobrania i wydrukowania.  Pozostaje jeszcze opcja kupienia jakiejś gry planszowej.  Dziś opowiem wam o jednej takiej grze, która nazywa się “Pop to the Shops.”

Add a comment

Czy dzieci lubią malować? Oczywiście! Często rysują gdzie się tylko da. W ten sposób można zapamiętać róże rzeczy. A gdyby tak przygotować obrazki dla dorosłych i jeszcze dodać coś, co pozwoli zapamiętać nowe słowa w ciekawy sposób? Istnieje coś takiego! Można używać słownika internetowego, można używać słownika z obrazkami, ale moja dzisiejsza propozycja jest inna. To  książka 'Angielski w skojarzeniach'.

Add a comment

 

Gdy uczyłam się angielskiego nie przepadałam za korzytsaniem ze słowników. Były grube i drogie. Nie umiałam szybko znaleźć potrzbenego słowa, myliły mi się litery. Wszystko sprawiało, że nie za chętnie sięgałam po słownik. Nie pamiętałam żeby w księgarniach były takie kolorowe, z obrazkami dla dzieci czy młodzieży. Wtedy ich cena byłaby zapewnie dosyć wysoka. Dzis możliwości jest bardzo wiele. Zamiast tradycyjnego, kartkowego słownika polecam zobaczyć wersję karcianą!

 

Add a comment

 

Jeśli prowadzicie kurs angielskiego biznesowego i zastanawiacie sie jakich materiałów drukowanych użyć to dziś podpowiem Wam dlaczego książka Telephone English (by John Hughes) jest ciekawą opcją. Oczywiście, na rynku wydawniczym dostępnych jest bardzo wiele innych materiałów. Może sami podzielicie się tym czego używacie?

Add a comment