Magic Box to pudełko pełne... wszystkiego czego tylko chcecie. Może posłużyć do powtarzania słownictwa, budowania zdań, zabawy, podsumowania danego działu. pracy w domu, powtórki w czasie przerwy lub między zajęciami. Słowem- możliwości jest bardzo wiele. 

 Jeśli jesteście ciekawi jak sie przygotowac oraz jakie podpowiedzi przygotowałam to zapraszam do czytania dalej!

 

'Moje' Magic Box zaczynam od przygotowań. Zbieram różne pudełeczka i pudełka. Najmniejsze to opakowania po lekach ( np. tabletkach od bólu gardła) do opakowań po słodyczach typu cukierki i mleczne pianki. Jeśli macie kilka osób przepadających za tego typu słodyczami to nie powinno być problemów ze zorganizowaniem pudełek. 

 

Osobiście polecam te opakowania, które można wygodnie zamknąć i nie są zbytnio pachnące słodyczami.  Do ozdabiania wybieram najczęściej zwykły biały papier ( wtedy najłatwiej będzie nałożyć na niego ozdoby i będą najlepiej widoczne) oraz dodatki kreatywne: stempelki, kolorowe tusze, pisaki, naklejki, dziurkacze. Nie wybieram brokatów, markerów  i farb czy tez plasteliny bo łatwiej można się tym pobrudzić. 

Po udekorowaniu do środa wkładam karty wykonane na zajęciach przez dzieci. Żeby zachować jeden format kart często wycinam odpowiednie formaty wcześniej z kartek papieru albo też używam kolorowych, gotowych bloczków biurowych. To pozwala zaoszczędzić czas . Kategorii w pudełku są różne, czasem spięte gumkami recepturkami lub spinaczami dla większego porządku. Zestawy mają też numery by kontrolować liczbę karteczek i to czy jakiś brakuje. Po jednej stronie jest obrazek, po drugiej słowo po angielsku.

 

 

 

Oto kilka tylko przykładów użycia:

1. What is number X? Szukanie w pudełkach odpowiednich kart i nazywanie przedmiotów. Zakładając tę samą numeracje kart. 

2. Losowanie kart i podawanie odpowiednich wyrazów po angielsku.

3. Kalambury

4. Losowanie kart, podział i granie w 'Snap'.

5. Tworzenie łańcuchów logicznych z kart.

6. Układanie prostych zdań z uzyciem wylosowanych kart.

 

A jakie Wy znacie sposoby na użycie Magic Boxa? Zmieniacie coś w nim czy może kupujecie gotowe zestawy?

 

Pozdrawiam!