Wielkanoc już tuż, tuż dlatego też większość z Was już wprowadziła zajęcia o tej tematyce. Chciałabym dziś podpowiedzieć kilka ciekawych materiałów z których można skorzystać podczas pracy z dziećmi. 

 

Często zastanawiam się jak można zaplanować zajęcia z dziećmi aby były ciekawe, angażujące i pełne pomysłów a z drugiej strony żeby nie stracić głosu i nie opaść z sił po takich zajęciach zupełnie. (Czasem wydaje mi się, że dzieci maja jakieś dodatkowe baterie dające im jeszcze więcej siły niż nam- dorosłym)

 

Co z doświadczenia mogę powiedzieć? Ma być kolorowo, zagadkowo, piosenkowo i rymowankowo. A dlaczego by nie udawać,  że jest się kurą na zajęciach a dzieci maja zgadnąć kim jesteśmy? A dlaczego by nie przygotować jednego wielkiego, wspólnego jajka wielkanocnego albo zająca? Jeśli mamy nieco mniej czasu a chcemy aby zajęcia były interesujące możemy też wykorzystać materiały z wielu źródeł. Podczas jednych z poszukiwań natknęłam się na http://www.activityvillage.co.uk i bardzo mnie zainteresowała ta strona. 

 

Jeśli chodzi o Easter to polecam szczególnie: znajdywanie różnic, łańcuchy obrazkowe, labirynty. Poniżej kilka ulubionych przykładów.

 

 

http://www.activityvillage.co.uk/easter-find-the-differences

http://www.activityvillage.co.uk/easter-egg-match-up

 

http://www.activityvillage.co.uk/easter-pattern-worksheet-2

 

http://www.activityvillage.co.uk/chick-match-up

 

 

A jakie są Wasze ulubione materiały do pracy z dziećmi młodszymi? Macie swoje ulubione miejsca w które zaglądacie aby przygotować się do zajęć?