Jak pewnie wiesz, taki rodzaj zdalnej edukacji zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Jeśli tylko cenisz sobie oszczędność czasu oraz totalną indywidualizację pracy to takie zajęcia są idealne dla Ciebie. Zdaję sobie sprawę z tego, że możesz mieć  obawy przed rozpoczęciem zajęć językowych online. Sprawdźmy więc kilka najbardziej popularnych mitów związanych z tym tematem!

 

Mit numer 1
Muszę być w domu przy komputerze przez cały czas

Nie jest prawdą to, że trzeba być tylko przy komputerze i wpatrywać się w ekran. Jeśli dla Ciebie jest to najwygodniejsze rozwiązanie to świetnie. Nie jest to wymagane. Wiele razy prowadziłam sesje językowe, gdy moi klienci byli w ruchu: spacerowali, byli na wakacjach, załatwiali pewne sprawy urzędowe, znajdowali się na parkingu przy drodze. Jeśli mówimy o konwersacjach, to mogą odbywać się wszędzie. Nieco inaczej wygląda kwestia przy sesjach General English - wtedy faktycznie lepiej mieć tablet i możliwość zobaczenia materiałów, ale komputer nie jest jedynym rozwiązaniem.

Mit numer 2
Takie zajęcia nie są efektywne
A czy kursy językowe w grupie są efektywne? Chodziłam na angielski gdzie grupy były nawet 12 osobowe i co z tego, że zajęcia trwały 1,5 godziny, gdy podczas tego mówiłam niewiele, bo nie miałam takiej możliwości? Podczas sesji one-to-one poświęcam czas wyłącznie Tobie i jestem w pełni skoncentrowana na temacie sesji. Dlatego takie spotkania są o wiele bardziej efektywne od tradycyjnej nauki, jeśli chcesz zobaczyć efekty szybko. Ostatnio pewna klientka powiedziała mi, że według niej takie zajęcia są o ponad 50% bardziej efektywne niż te, na które do tej pory chodziła.

Mit numer 3
Nie zmotywuję się dobrze
Może zdarzyć się tak, że jesteś taką osobą, która potrzebuje kontaktu fizycznego z nauczycielem. W przypadkach sesji online jest to kontakt poprzez kamerę lub nawet bez niej. A sama motywacja zależy bardziej od Ciebie, a nie od nauczyciela. Oczywiście, dobry nauczyciel jest połową sukcesu, ale nawet najlepszy nie nauczy się niczego za Ciebie. Nie sprawi też, że będziesz znała angielski idealnie. Nauczyciel motywuje i to jest jego zadanie, ale Twoim jest szukanie swojej wewnętrznej motywacji i celu do nauki.

Mit numer 4
Kosztują za dużo
Czy przeliczałaś tak naprawdę koszt zajęć w szkołach językowych, gdzie musisz dojechać na zajęcia? Czy brałaś pod uwagę nie tylko koszt samej godziny zajęć, ale także dojazd, benzynę, a przede wszystkim Twój czas? Ile zarabiasz na godzinę w swojej pracy, a ile potrzebujesz minut, żeby stawić się w szkole językowej? Jeśli to wszystko zsumujesz, to może okazać się, że płacisz nawet więcej niż za godzinę sesji online, ponieważ w większości zajęcia w szkołach odbywają się wieczorem lub popołudniem, gdy ruch na drodze jest większy.

Mit numer 5
Nie znam się na technologiach
Jeśli czytasz ten artykuł to oznacza, że jednak się znasz. Do zajęć przez Internet potrzebujesz jeszcze komunikatora Skype oraz dobrego połączenia internetowego. To taka podstawa. Dobry nauczyciel wytłumaczy Ci wszystko bardzo dokładnie i nie będziesz mieć żadnego problemu ze stroną techniczną.


Jak sama widzisz sesje językowe online nie są aż tak wymagające jak by się mogło wydawać. Mają tak wiele zalet, że jeśli tylko masz ochotę zobaczyć jak to działa, po prostu spróbuj. Przeznacz na takie pierwsze zajęcia zapoznawcze odpowiednią ilość czasu. Zapoznaj się z tym, co oferuje dany nauczyciel i umów się na konsultację.

Jeśli jesteś zainteresowana jak wygląda taka konsultacja online i masz ochotę się o tym przekonać to napisz do mnie. Odpowiem na Twoje pytania, zaproponuję kilka rozwiązań i przedstawię moje propozycje. Sama zobaczysz, że nauka przez Skype jest naprawdę prosta! 

 

Zaproszenie