logo

Nie jestem fanką telewizji. Szczególnie nie przepadam za oglądaniem seriali i filmów. Oglądam za to webinaria i podcasty związane nie tylko z językiem angielskim. Zdarza mi się obejrzeć jakieś seriale, ale musi to być coś ciekawego. Gdy coś oglądam to zastanawiam się, czy może to w jakiś sposób przydać się przy nauce języka? Oprócz ostatnio przywołanej "Mirandy" dziś mam nieco inny przykład.

Historia w serialu
 
Czy znacie historię Lucyfera? Upadłego Anioła, który włada piekielną ziemią? Wydaje mi się, że jest to dosyć popularna historia. A czy wyobrażacie sobie co by było gdyby Lucyfer żył na ziemi? Co by było gdyby wybrał się na wakacje i wcale nie chciał wracać tam, gdzie przebywał?
 

Zapraszam Was na zachęcenia dorosłych do nauki języka angielskiego za pośrednictwem serialu 'Lucyfer'. Akcja rozgrywa się w LA bo gdzie inaczej mógłby mieszkać upadły anioł? Lucyfera poznajemy w momencie, gdy łamie przepisy dotyczące prędkości a zatrzymujący go policjant zamiast ukarać go mandatem w niecodzienny sposób daje się przekupić. Potem może być już tylko lepiej.

 

Zaletami serialu są ciekawe efekty specjalne, dobór bohaterów i szybka akcja. Lucyfer współpracuje z Detektyw aby rozwiązywać zagadki kryminalne. A życie za ziemi dosyć go zmienia -tylko czy na lepszy czy na gorsze? Odpowiedź musicie znaleźć sami po obejrzeniu serialu.

 
Przydatne linki
 

Zachęcam do zobaczenia trailera serialu
https://www.youtube.com/watch?v=RmQUBj6eNm8

Do tego proponuje też materiały związane z wywiadem głównym bohaterem Tom Ellis
https://www.youtube.com/watch?v=h4iCilPU77s

 

Do tego dobrze byłoby wygenerować automatyczne napisy na YouTube i zaznaczyć, że nie są idealnym odzwierciedleniem tego co aktor mówi a potem zadać jako propozycję wyłapywania różnic w skrypcie i tym co mówi aktor. W wolnej chwili zachęcam do obejrzenia całości.

 

Tylko uwaga- to wciąga!

 

grafiki pochodza ze strony: http://www.fox.com/lucifer