logo

 

Wiele razy widząc przecenione książeczki do nauki języka angielskiego zastanawiałam się brać czy nie? Oferta była kusząca, tematyka dziecięca też, ale co z zawartością? Czy warto wydawać mniejsze sumy na książeczki nieznane czy lepiej odłożyć i kupić coś, co można zaliczać do klasyki dziecięcej? 

 

Dziś zapraszam na pierwszą część przeglądu tańszych książeczek dla dzieci. Oto seria kolorowanek polsko-angielskich o różnych tematach. Swoje egzemplarze kupiłam w księgarni stacjonarnej za 2,50zł /sztuka więc cena jest naprawdę bardzo dobra a co z jakością? Czy w takiej cenie możemy oczekiwać czegoś dobrego?

 

 

Książeczki są przeznaczone dla grupy wiekowej 2+ o tematyce: zwierzęta na farmie, zwierzęta świata, owoce i warzywa, wakacje, pojazdy. Moje egzemplarze zostały wydane w 2013 roku przez Grupę Wydawniczą Foksal. Każda książeczka zawiera w środku małe naklejki z obrazkami oraz flagami polskimi i angielskimi- do wklejania do słowniczka, który znajduje się na końcu książeczki.

Na każdej ze stron mamy w górnym rogu dane słowo pokazane na obrazku kolorowym, potem na środku jest ten sam obrazek w wersji do pokolorowania a na dole jest zapis słówka w obu językach. Obrazki są bardzo ładnie przedstawione a dla dzieci jest to bardzo ważne. Z racji ceny można kupić dwie książeczki a obrazki używać jak flashcards.

 

 

 

 

Tutaj pokazałam Wam jak wygląda kilka stron książeczki. Testowałam ta serię z zaprzyjaźnionymi dziećmi i bardzo im się podobała. Takie materiały w cenie 3-4 zł za sztukę z naklejkami i ładnie wydane to bardzo dobra, moim zdaniem, inwestycja.

 

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Próbowaliście gdzieś dostać takie książeczki? Co o nich myślicie?