logo


 

Zdarzało mi się w przeszłości, że miałam problemy z zapamiętywaniem informacji w szkole. Natłok mniej i bardziej ważnych wiadomości sprawił, że starałam się uczyć na pamięć, wkuwać, ale bez większego rezultatu. To, czego się nauczyłam szybko się ulatniało. Zapraszam Cię na krótką podróż do świata w którym zapamiętywanie jest łatwiejsze -a co ważniejsze- przyjemniejsze.

 

Metodę tę pokazał mi mój kolega ze szkoły. W jego zeszycie zobaczyłam kolorowe obrazki, jakby 'mapę' a na środku było słowo klucz-tematyczne. Rysunek spodobał mi się bardzo, i choć temat nie był dla mnie interesujący, to z chęcią przeczytałam to, co było narysowane i napisane. Dla mnie, wzrokowca, był to strzał w dziesiątkę.

 

Jak przygotować mapę myśli?

 

Potrzebujesz dużą kartę papieru, kolorowe pisaki, kredki (co jest dla Ciebie lepsze) Na środku piszesz słowo-hasło (temat) potem musisz pomyśleć jakie elementy będą najpotrzebniejsze jako gałęzie. Zapisujesz je jako hasła. Każda gałąź na inny kolor i o innej tematyce. Po całym procesie powinien powstać całkiem pokaźny plakat. Kolorowy i przyciągający uwagę. Gotowe!

 


 Kopia GRAFIKI SKLEP nakładki  Sprawdź mój najnowszy audiokurs Kreatywne Mapy Myśli (Sprawdzam)

Co konkretnie zyskasz, kupując ten audiokurs online? 

Zrozumiesz koncepcję map myśli! Dowiesz się, czym są mapy myśli, jak działają i dlaczego są tak skuteczne. Dzięki temu będziesz mogła lepiej organizować swoje myśli i informacje.

Będziesz tworzyć efektywne mapy myśli! Nauczysz się, jak krok po kroku tworzyć mapy myśli, co pozwoli Ci efektywniej planować i realizować zadania zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

✅ Zdobędziesz nowe umiejętności związane z tworzeniem map myśli, co pomoże Ci w nauce, pracy i codziennym życiu. Mapy myśli ułatwiają przyswajanie i zapamiętywanie informacji.

Otrzymasz cenne porady i inspiracje, które pomogą Ci w codziennym korzystaniu z map myśli, dzięki czemu będziesz mogła maksymalnie wykorzystać ich potencjał.

#markawlasna


 


Przykłady

 

Po co w ogóle wkładać tyle wysiłku w rysowanie, kolorowanie skoro może nie czujesz się na silach i nie masz aż tyle czasu? Powiem tylko tyle. To działa. Szczególnie jeśli jesteś wzrokowcem. Przekonaj się patrząc na poniższe przykłady. Mapy pochodzą ze strony internetowej.http://www.grammarmindmaps.com Można znaleźc na niej wiele ciekawych map.

 

Poniższa przedstawia czas Present Simple. Łatwo go zapamiętać po rysunku Supermana. Odmiana czasownika to be (jako owieczka, która robi 'beeee') jest idealna! Na większości map formy szyku zdania są przedstawione graficznie za pomocą pociągu.

 

 

 


Umiejętności a tworzenie map

 

Wcale nie musisz być bardzo dobra w rysowaniu ani Twoje pismo nie musi być idealne. Najważniejsze jest to, że nawet przy pomocy zwykłych kolorów mózg szybciej zapamiętuje i kojarzy fakty. Łatwiej Ci będzie sobie przypomnieć czego się nauczyłaś i w jakim fragmencie mapy zostało to zapisane. !