Często dostaje pytania od dorosłych osób pt. jak sie uczyć żeby sie nauczyć? Co robić żeby nauka była przyjemna i nie kojarzyła się z zapamiętywaniem słówke na pamięć i monotonnym powtarzaniem? Myślę sobie wtedy o czasach gdy sama uczyłam sie języka.I jedne z najlapeszych lekcji, które pamiętam jako uczeń to takie gdzie na sali był juz ustawiony stolik z wideo! Wtedy oznaczało to, że będzie się działo na lekcji. A co można zrobic dziś? Wideo to melodia przeszłości a większośc ludzi używa najczęściej Internetu. Jest na to sposób!

 

A może nauka poprzez seriale?

 

Nie odkryję niczego nowego jeśli powiem, że seriale sa bardzo dobrym sposobem. Najlepije w wersji z angielskimi napisami. Dla osób zaczynających może być to za trudne, ale dla znających język już jako pre-int. będzie to dobra opcja. Chciałabym polecić Wam gorąco dziś serial Miranda. Niestety, jego nadawanie zostało zakończone, ale możecie kupic go na płytach albo fragmenty obejrzeć on-line. Swojego czasu epozody były dostępne dla Dailymotion.

 

Co proponuję?

 

Można:

- oglądanie z grupie, tedy łatwiej jest pomyśleć jak się dany teskt zrozumiało

- przeczytać opis pod filmem, żeby wiedzieć co sie wydarzyło/ wydarzy

-oglądać pewne fragmenty więcej razy- łatwiej będzie zrozumieć

- opowiadanie sobie po angielsku co się widziało

- zapisywanie streszczeń odcinków w zeszycie i porównywanie ich z tym co ma ktoś inny

miranda

 

A jeśli nie wiecie kto to miradna to polecam przeczytanie:

"Przezabawny sitcom opowiadający o perypetiach bardzo wysokiej dziewczyny, która z determinacją szuka swojego miejsca w życiu. Miranda (Miranda Hart) ma 185 cm wzrostu i tak naprawdę nigdy nie potrafiła odnaleźć się w społeczeństwie. Prowadzi sklep ze śmiesznymi rzeczami, wciąż przyjaźni się z równie jak ona zagubionymi koleżankami ze szkoły z internatem i podkochuje w Garym (Tom Ellis), kucharzu z pobliskiej restauracji. Matka Mirandy (Patricia Hodge) chciałaby, aby dziewczyna znalazła w końcu porządną pracę i męża, jednak każda próba ingerencji w życie miłosne córki kończy się spektakularną porażką."

[źródło:http://www.filmweb.pl/serial/Miranda-2009-558617/descs]

grafika: http://1.fwcdn.pl/po/86/17/558617/7439680.3.jpg

 

A jakie seriale Wy polecacie? Mam jeszcze kilka po opisania w innym czasie!