Dla starszych osób uczących się języka angielskiego polecam coś nietypowego co z cała pewnością pomoże w poprawnej wymowie trudnych angielskich zdań. Co najlepsze, nie chodzi tu wyłącznie o same słówka, ale także o całe frazy i niektóre teksty.

 Jeśli jeszcze nie słyszeliście o tym narzędziu to zapraszam do czytania dalej.

 

Mowa o 'Ivonie'. Ze strony producenta możemy przeczytać, że:

 

"Nasz zespół dostarcza wielojęzyczny syntezator mowy Ivona, który jest rozwiązaniem wiodącym na rynku pod względem wysokiej jakości i poprawności wymowy. Jesteśmy grupą kreatywnych ludzi, którzy łączą swoją ambicję i pasję by rozwijać najlepszą na świecie technologię Text-to-Speech.

Jesteśmy dumni z tego, że budujemy kompleksowe i niezawodne rozwiązania od początku do końca. Rozpoznajemy problem, implementujemy rozwiązanie, tworzymy skalowalne i niezawodne usługi dostępne zawsze wtedy gdy ich potrzebujesz." [https://www.ivona.com/]

 

Według mnie jest to bardzo pomocne narzędzie. Z pomocą tego syntezatora mowy można uczyć się wypowiedzi w wielu językach. Kilka z nich to choćby: niemiecki, duński, rumuński, rosyjski, szwedzki, włoski, islandzki. A jest ich jeszcze wiele, wiele więcej.

 

 

 

Jak to działa? W wersji bezpłatnej mamy do dyspozycji  Okienko z limitem do 160 znaków do wykorzystania na nasz tekst. Wpisujemy w niego dane zdania i wybieramy jakim głosem chcemy aby nas uraczono. Do wyboru z danego języka mamy też głosy męskie i żeńskie. Potem wystarczy kliknąć 'play' i już możemy słuchać. Oczywiście, nie jest to idealne narzędzie, ale z punktu widzenia uczącego bardzo dobre i zbliżone do naturalnego tonu lektora. 

 

 Moim ulubionym głosem jest Amy (ze zdjęcia powyżej)