Czy dzieci lubią malować? Oczywiście! Często rysują gdzie się tylko da. W ten sposób można zapamiętać róże rzeczy. A gdyby tak przygotować obrazki dla dorosłych i jeszcze dodać coś, co pozwoli zapamiętać nowe słowa w ciekawy sposób? Istnieje coś takiego! Można używać słownika internetowego, można używać słownika z obrazkami, ale moja dzisiejsza propozycja jest inna. To  książka 'Angielski w skojarzeniach'.

 

Dlaczego skojarzenia są takie dobre? Pomyślcie! Co to jest? Białe, płyn, może być tłuste lub chude… Oczywiście: mleko! Skojarzenie zadziałało. Co możemy sobie skojarzyć po angielsku? Mleko- milk. Ale czy to dobrze brzmi? Czy jakoś się rymuje? I co z obrazkami żeby łatwiej wszystko zapamiętać?

W książce mamy obrazki. Do każdego obrazka jest przydzielone słowo tak jak w przykładzie z łóżeczkiem dla dziecka i kotem Na obrazku widzimy kota chodzącego po brzegu łóżeczka można to skojarzyć ze słowem ‘cot’ naszym polskim kotem Metoda ta jest bardzo ciekawa. Jest to zasada mnemotechniki kojarzy słowo zdanym obrazkiem I dzięki temu zapamiętujemy. W samej książeczce mamy do wyboru wiele obrazków jest to bardzo ciekawy sposób na zapamiętanie wielu wyrazów.

Ta metoda idealnie sprawdzi się w pracy z dziećmi które nie potrafią jeszcze czytać do tego dobrze sprawdzi się także dla dorosłych kursantów którzy są wzrokowcami. Dla takich osób bardzo ważne są obrazki. Może nawet ważniejsze niż sama treść. Na własnym przykładzie mogę powiedzieć że ta metoda działa. Kilka miesięcy temu przejrzałam fragment książki i do tej pory pamiętam większość słówek z obrazkami. W czasie swoich zajęć pokazywałam też te materiały dorosłym studentom którzy byli zachwyceni Zastanawiam się ile z nich kupiła książkę w pełnej wersji.

Jakie są zalety tej publikacji? Moim zdaniem przede wszystkim ciekawy pomysł. Dodatkowo kolorowe obrazki rysowane wprawną ręką dzięki czemu możemy je zapamiętać. Jeśli więc masz w sobie coś z dziecka a do tego jesteś wzrokowcem to gorąco polecam ci ten podręcznik jako ciekawą lekturę!

Ze strony produecenta Good.memory możemy przeczytać, że:

"Angielski w skojarzeniach – MemoSłówka 1 to pod wieloma względami niezwykła publikacja do nauki języka angielskiego. Głównym i niespotykanym w innych podręcznikach atutem są skojarzenia angielskich słówek prezentowane poprzez zabawne ilustracje wykonane przez profesjonalnego grafika. Dzięki tym humorystycznym rysunkom nauka słówek jest nie tylko szybka i efektywna, ale również przyjemna. Ponadto, w krótkich opowiadaniach zatytułowanych „Ze wspomnień belfra” autor zawarł cenne i inspirujące wskazówki, które pomogą czytelnikom opanować język obcy.

Ebook zawiera wbudowane nagrania wymowy nauczanego słownictwa oraz odnośniki do ćwiczeń zamieszczonych na specjalnym kanale YouTube.

Książka jest przeznaczona głównie dla gimnazjalistów, licealistów, studentów, dorosłych oraz starszych uczniów szkoły podstawowej, lecz niektóre ilustracje mogą być wykorzystane do nauczania przedszkolaków i młodszych uczniów podstawówki." (źródło: http://goodmemory.pl/pl/p/Angielski-w-skojarzeniach.-MemoSlowka-1-EBOOK/74)

Co ciekawsze możemy także zobaczyć bezpłatny fragment książki  Jest ona do pobrania w poniższym linku A co wy myślicie o takim rozwiązaniu? Bylibyście ciekawego spróbować?

Tutaj podaję link: