Ile książek czytacie miesięcznie? Czy wolicie przygodowe, czy może poradniki? Nie wiem, czy wiecie, ale ja uwielbiam książki. Mogłabym ich mieć bardzo dużo. Od kiedy pamiętam czytanie było dla mnie bardzo ważne. Gdy zafascynowałam się angielskim znalazłam też bibliotekę angielską i czytałam do woli. Kiedyś nie było takiej oferty książek do nauki języka jak teraz. Minusem książek w oryginale jest wyszukiwanie słów słowniku co jakiś czas. Chyba że słownik jest już w książce. Czy to pomocne? Przekonajcie się sami.

 

Po długim czasie oczekiwania przyszła do mnie przesyłka z wydawnictwa [ze słownikiem] z książkami. Tym razem były to dwie, niewielkie, białe książki. 'Doktor Dolitte i jego zwierzęta' oraz 'Alicja w Krainie Czarów'. Książki te pamiętam jeszcze z czasów szkoły. Jedna z nich podobał mi się wtedy szczególnie.
 
Byłam mile zaskoczona, że przesyłka była ładnie zapakowana w niebieską bibułkę oraz wzmocniona naklejką. Otwierałam ją jak prawdziwy prezent. Muszę przyznać, że okładki książek zaskoczyły mnie minimalizmem, ale to tylko na plus. Spodobał mi się też grzbiet ładnie opisany. Gdy położę książkę na półce to z pewnością będę mogła ją łatwo odnaleźć przy innych tytułach.

 

ze słownikiem

 

Każda książka zaczyna się spisem treści, potem jest słowniczek najczęściej używanych słów. Pomysłowe było dodanie obok słowa formy bezokolicznika. Np. jeśli w tekście jest słowo 'thinking' to potem jest (think) i wytłumaczenie - myśleć. Spodoba się to szczególnie osobom uczącym się. Pamiętam, że kiedyś też zastanawiałam się nad formami bezokolicznika, a tutaj są od razu podane i widoczne.

Każdy rozdział zaczyna się na prawej stronie i jest to miłe dla oka. Na każdej kartce jest margines ze słowniczkiem, a wyrazy ze słowniczka są w teście podkreślone, a w zasadzie wytłuszczone (in bold) przez co łatwo się je odnajduje. Czy wiecie, że jeśli macie taki słowniczek to od razu wasze oczy szybciej uczą się tych słówek podświadomie?

Wydawnictwo ma w ofercie książki z różnych gatunków. Wydaje mi się, że to bardzo dobra opcja. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Książki kosztują ok 30zł (w zależności od tytułu). Jestem przekonana, że można je znaleźć nieco taniej w promocji. Polecam zerkać na stronę Empik'u!

ze słownikiem1

 

Plusy:

- szata graficzna, prosta, minimalistyczna, ale gustowna,
- format książki – łatwo zmieści się to torebki czy torby,
- zbiorczy słowniczek z tyłu książki, jeśli chcesz zrobić sobie powtórkę słownictwa,
- szeroki wybór tytułów,
- łatwa dostępność w sieciach Empik.

 

Uwagi:

Moje dwa tytuły zostały opisane jako literatura dla dzieci. Z racji braku obrazków i grafik polecałabym je raczej dla rodziców do czytania dzieciom, a nie dla samych dzieci do oglądania. O ile dorosłym  taka szata graficzna przypadnie do gustu, to dla dzieci nie będzie atrakcyjna. Opisanie książki jako 'Childen's books' rozumiem tutaj jako książki z kanonu lektur dziecięcych do czytania dla dorosłych, aby wprawić się w rytuał czytania.  

 

Jeśli jesteście zainteresowani tymi książkami możecie znaleźć je na stronie Wydawnictwa.

 

/grafiki pochodzą ze strony Wydawnictwa/