Jeśli prowadzicie kurs angielskiego biznesowego i zastanawiacie sie jakich materiałów drukowanych użyć to dziś podpowiem Wam dlaczego książka Telephone English (by John Hughes) jest ciekawą opcją. Oczywiście, na rynku wydawniczym dostępnych jest bardzo wiele innych materiałów. Może sami podzielicie się tym czego używacie?

 

Swojwego czasu prowadziłam zajęcia z angielskiego biznesowego a studentami były osoby dorosłe. Byli to pracownicy korzystający z telefonów bardzo często, szczególnie w języku niemieckim. Chciałam ich przekonać, że w języku angielskim rozmowa nie jest taka straszna i trudna. Gdybym wtedy miała ta książkę ułatwiłoby mi to poszukiwanie innych materiałów.

Przede wszystkim (z racji tego, że jestem wzrokowcem) materił do nauki muszą być ciekawe graficznie dla oka. Książka nie ma kolorowych ilustracji, ale nie jest tylko czarno-biała. Kolorystyka jest prosta, nie zraża do siebie a pozwala skupić sie na tym co istotne. Mamy tutaj do wyboru kilka rozdziałów:

Essentials

Everyday phone calls

Telephone Skills

Phone calls with customers

Commercial phone calls

 

Do tego role-plays, phrase bank, odpowiedzi  i audio CD z transkryptem. Książka liczy 98 stron z okładkami a jej format to 27.5 na 22 cm.

Płyta została dołączona żeby posłuchać zadań typu uzupełnianie luk czy prawda/ fałsz albo konwersacji telefonicznych.

Tutaj można zobaczyć fragmenty książki:

http://www.businessenglishonline.net/wp-content/uploads/2010/10/Telephone-English-Unit-1-Answering-the-Phone.pdf

http://www.businessenglishonline.net/wp-content/uploads/2010/10/Telephone-English-Unit-12-Dealing-with-telephone-problems.pdf

 

Mam nadzieję, że zachęci Was do zakupu. A jakieu są Wasze ulubione ksiązki do angielskiego biznesowego? Dajcie znać w komentarzach!